חיפושדלג על חיפוש
נושאים נפוציםדלג על נושאים נפוצים
אזור כפתורי נושאים נפוצים
סוף אזור כפתורי נושאים נפוצים
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ליווי כלכלי

 

 

הצורך

 

העולם המודרני גורם לנו להוציא כסף רב: משכנתא, רכב, חשמל, אלקטרוניקה, מזון, חוגים, אירועי תרבות ואחרים. כולנו שואפים להשיג רמת חיים גבוהה כדי להעניק חיים נוחים לבני משפחתנו. מבין גמלאי צה"ל יש הבוחרים לצאת לדרך של עצמאות תעסוקתית, שבסופה נקלעים למשברים ולקשיים כלכליים. יש והמצוקות הכלכליות נובעות, בין היתר, מהתנהלות כלכלית לא נכונה ולא נבונה. התנהלות זו נובעת בעיקרה מחוסר ידע, ניסיון ואי-שימוש בכלים נכונים . כך נקלעת המשפחה להוצאות גדולות והחזרי הלוואות וחובות העולים על רמת הכנסותיה.

 

ארגון "צוות" ו"חבר" מעניקים סיוע לטובת הפרט שנועד להעניק פתרונות נקודתיים. לצערנו, לא מעט חברים הופכים לצרכני הלוואות קבועים, אשר מחמירות את מצבם. צריכת הלוואות אלו מעידה על התנהלות פיננסית לא נכונה.

 

בשנים האחרונות הצטבר ניסיון רב המוכיח כי ניתן להיחלץ ממרבית השלבים של הידרדרות כלכלית על ידי שינוי דפוסי התנהגות כלכליים, יחד עם מלווה אישי-מקצועי ומנוסה. כמו כן, זיהוי מוקדם של כשלים בהתנהלות הכספית, בדומה לאבחון רפואי מוקדם, עשוי למנוע היקלעות לבעיות כלכליות בעתיד.

 

דרך זו, להבדיל מ"כיבוי השריפות" המוכר לכולנו, עשויה לעקור את מקור הבעיה מן השורש, להשיב את התקווה והעלות מחדש את חיי המשפחה על "דרך המלך".

 

 

המענה

 

ב"חבר" ערכו בדיקה יסודית בתחום הליווי הכלכלי בעזרת מכון מחקר מקצועי, אשר בסיומה נבחרו שתי חברות מקצועיות ואיכותיות להעניק לעמיתי "חבר" שירות מקצועי וייחודי בתחום הליווי הכלכלי.

 

שירות הליווי הכלכלי כולל : מפגשים אישיים עם מלווה מנוסה, אבחון המצב הכלכלי, אימון והדרכה לחיים על פי תקציב במפגשים וסדנאות, ליווי בבניית תוכנית הבראה ליציאה מהמינוס ותשלום החובות.

 

 

החבר אינו סוגר את החודש ושקוע עד צוואר בחובות - כיצד יוכל לממן ליווי כלכלי?

 

"צוות" בשיתוף פעולה עם "חבר" מעניקים את השירות גם לעמיתים המתקשים לממנו. ב"חבר" מתכנסת מעת לעת, "ועדה לליווי כלכלי" , בראשות סמנכ"ל הפיננסים של "חבר" ובהשתתפות סמנכ"ל "צוות", אכ"א/פרט - רמ"ד כלכלה וכספים, מופת - ראש תחום אשראי, יועץ משפטי וחברות הליווי. הוועדה דנה בבקשות העמיתים לקבלת סיוע במימון ליווי כלכלי. הוועדה בוחנת את פרטי המקרה בגינו נדרשת הבקשה ומחליטה על אחת מהאפשרויות הבאות: מימון מלא, מימון חלקי של עלות הליווי או על דחיית הבקשה לסיוע בעלות הליווי.

 

 

האם יש קשר בין המשך קבלת הלוואות לסיוע לבין כניסה לתהליך של ליווי כלכלי?

 

במקרים בהם הבקשות לקבלת הלוואת "חבר" או "צוות" חוזרות על עצמן, הענקת הלוואה נוספת תותנה בכניסה לתהליך של ליווי כלכלי.

 

 

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד