חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הודעת עדכון ממנכ״ל ״צוות״ - 28.5.2023

28/05/2023

בעקבות מידע לא רשמי, הטעון השלמת בדיקה, שהגיע לידי הנהלת ״צוות״ באשר לכוונות מיידיות של משרדי האוצר והביטחון, במתואם עם צה״ל, אשר עלולות להיות להן השלכות חריפות על כלל גמלאי צה״ל, התכנסה ישיבת חירום מיוחדת בראשות יו״ר ״צוות״, בהשתתפות מנכ״ל ״צוות״ והיועץ המשפטי, כדי לקבל החלטות באשר לצעדים שאותם ניתן לנקוט אם וכאשר יתבררו המהלכים האמורים כנכונים.

 

להלן ההחלטות שהתקבלו:

 

1. להוציא מיידית פנייה לפצ״ר וליועץ המשפטי של משרד הביטחון על מנת לקבל את כל המידע סביב המסמך התמוה שהוצג בדיון בבג״צ בשבוע שעבר בנושא הגדלות הרמטכ"ל. מודגש כי מעולם אף גורם לא שיתף אותנו או עדכן אותנו מראש בכוונת המערכת להשית את המקורות התקציביים של הגדלת הרמטכ"ל על גמלאי צה"ל וגמלתם הנשחקת. מדובר במסמך שחתום על ידי סגן ראש אכ״א, היועכ״ל, משרד הביטחון ונציגי האוצר, מכיוון שכל פניותינו עד כה לשר הביטחון ולרמטכ״ל כדי לאמת ולברר את משמעות תוכנו טרם נענו, בניגוד לזכותנו לקבל את המידע הרשמי במסגרת חוק חופש המידע.

 

2. בישיבת הוועד המנהל הקרובה, תובא הצעה להחלטת הוועד המנהל לעתור לבג״צ בגין הסיבות הבאות:

  • שחיקת הגמלה מאז שנת 2012, שבה נותקה גמלתנו משכר משרתי הקבע הפעילים והוצמדנו מאז למדד.
  • ההסכם המסתמן כעת בין האוצר לצה״ל ומשרד הביטחון, המאיים לפגוע בגמלתנו ולשחוק אותה עוד יותר, הטבות הרווחה שאנחנו עדיין לא מקבלים משום מה כמו שאר גמלאי שירות המדינה והסכמים קיבוציים מ-2013 ו-2023 שחתמה ההסתדרות, שלא מכובדים עדיין לגבי מי ששירת אז בשירות קבע ויצא במהלך חלק מתקופת ההסכם לגמלאות.

3. באסיפת הנבחרים הקרובה תעלה לאישור אסיפת הנבחרים של ״צוות״ הצעה לעתור לערכאה משפטית בכדי להכיר בארגון ״צוות״ כארגון יציג של גמלאי צה"ל באופן רשמי.

 

נוסיף ונעדכן אתכם בשקיפות ככל שיובהרו הדברים מול הנוגעים בדבר.

 

לידיעתכם.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד