חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

חוגגים 30 שנה לסניף חדרה והשומרון

האירוע צוין בערב מרגש ומיוחד שבו הוצגו הפנים היפות של חברי הסניף, עבר, הווה ועתיד. לכבוד החגיגות חובר המנון מיוחד לסניף. שלומית אהרון ולהקת "הכל עובר חביבי" הלהיבו את הקהל
28/12/2008

בנר שני של חנוכה תשס"ט, 22 בדצמבר 2008, ציינו מאות חברות וחברי סניף חדרה והשומרון, בראשות היו"ר משה אבן-פז וההנהלה, ובמעמד ראשי "צוות" וראש העיר המארחת אור עקיבא, את שנת ה-30 לסניף, אשר הוקם ב-1978, ביוזמת ובדחיפת סא"ל יעקב בלן ז"ל. בלן היה גם היו"ר הראשון של הסניף, במשך 18 שנים. רעייתו זהבה תבדל"א הייתה מאורחות הכבוד באירוע.


חודשים של השקעה ומאמצים הניבו ערב מרגש ומיוחד, שבו הוצגו הפנים היפות של חברי הסניף, עבר, הווה ועתיד. מסכת וסרטים, על ההתנדבות בימח"ים, עזרה לפרט, התנדבות למשטרת ישראל ולמשא"ז, הכנת נוער בפרויקט "בעקבות לוחמים" ובפרויקט "צהלה", סיוע לנזקקים בבתי חולים, בביטוח הלאומי ולילדים ומשפחות במצוקה, ועוד ועוד, וכן פעולות תרבות, רווחה, טיולים וסיוע לקהילה בכלל, ולקליטת פורשי צה"ל באזרחות בפרט.

 

אחרי הדלקת נרות חנוכה צוינו 58 שמות חברי הסניף שהלכו לעולמם ב-30 שנות קיומו. חבורת הזמר "ילדודס" מחדרה ריגשה את הקהל; נישאו ברכות של יו"ר הסניף, יו"ר המחוז אבי תלם, יו"ר "צוות" ד"ר ברוך לוי וראש העיר המארחת מר שמחה יוסיפוב.

 

במסכת ובסרטים על סניף שולבו גם עדויות של ותיקי הסניף כמו שלמה שושני ורן אבירן וכן יהודה פרץ, שהעיד על בלן ז"ל כדוחף השירות לפרט ב"צוות" ושל אישים חיצוניים, כמו ראשי העיר חדרה בעבר ובהווה, על שילוב החברים בעזרה לציבור. במסכת ובמופע שולב "דור העתיד" של "צוות": ילדים ונכדים של חברי "צוות", שהשתתפו בתכנית, כמו הילדה חן קריצ'מן, ששרה את "התקווה", הנכד בר אביזמר, שבירך על הנרות עם סבא אברהם, וכן הילדים צולמו כמעידים על משמעות "צוות" לקהילה.

 

לאורן יצחק, חבר הסניף, הוענקה תעודת הוקרה מיוחדת על התנדבות ויוזמה להקמת יחידת הג'יפים המסייעת למשטרת ישראל, ולדוד אביטבול, מזכיר הסניף, כל הקהל שר "יום הולדת שמח", לכבוד היום שחל בדיוק בערב האירוע. ראוי לציין שלסניף זה חובר לראשונה המנון, ע"י המפיק אלי פלשניצקי עפ"י השיר "על כל אלה" של נעמי שמר. שיא מיוחד הייתה תכניתה של הזמרת שלומית אהרון ושל עמיתיה מלהקת "הכל עובר חביבי", שהלהיבו והקפיצו את הקהל, בשירים ישראליים ושירי עמים, שירי מחזות זמר ולהיטים בני עשרות שנים, והאווירה באולם הייתה ממש מחשמלת.

 

למרות שם הלהקה, מתברר שבסניף חדרה והשומרון לא הכול עובר וחולף. זוכרים את ההולכים, זוכרים את מפעליהם, וזוכרים את העזרה לפרט ולציבור בקהילות שבמרחב, שמשאירה רושם חיובי ביותר ועמוק, שהוא הפנים היפות של חברי "צוות" בסניף.

 

קהל רב וראשי "צוות" באירוע 30 שנה לסניף חדרה והשומרון. במרכז זהבה בלן, אלמנת מייסד הסניף סא"ל יעקב בלן ז"ל

 

 


שילוב דורות: הסבא אברהם אביזמר והנכד בר בהדלקת נרות

 

 

המנון סניף "צוות" חדרה והשומרון בהשמעת בכורה עולמית, ע"י חברי "צוות" ילדיהם ונכדיהם
שער חוברת שעוצבה במיוחד לאירוע 30 שנה לסניף חדרה והשומרון, בעזרת סבסוד של גורמים שונים

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד