חיפושדלג על חיפוש
נושאים נפוציםדלג על נושאים נפוצים
אזור כפתורי נושאים נפוצים
סוף אזור כפתורי נושאים נפוצים
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

פעילות הארגון למען חבריו

ארגון "צוות" עומד על משמר זכויות חבריו, דואג לאוכלוסיית הגמלאים, מסייע בדיור, הלוואות ומימון, זכויות פנסיה ועוד

הקשר עם חברי "צוות" נעשה באמצעות חוזרים, ביטאון תקופתי (מופיע משנת 1989) ואתר אינטרנט שמכילים מידע עדכני בתחומים שונים, החל משינויים בזכויות הגמלאים והאפשרויות לקבלת הלוואות מסובסדות וכלה בהודעות על פרויקטים לדיור, על המצב בבתי האבות ושונות.

התבגרותה של אוכלוסיית הגמלאים, הביאה את ארגון "צוות" ליזום פתרונות דיור בבתי אבות עבור חבריו. בתחילת 1990 שוכנו ראשוני החברים בשלושה בתי אבות של רשת "משען", בהם נרכשו זכויות לדיור מוגן על-ידי הארגון: בחולון, בנאות אפקה ובבאר-שבע. לרשות חברי הארגון 52 מיטות בבתי אבות אלה.

ארגון "צוות" עומד על משמר זכויות הגמלאי ואף יוזם הליכים משפטיים שמטרתם הבטחת זכויות אלה. במספר מקרים זכה הארגון בהישגים חשובים עבור חבריו - תוספת 3% לניצולי שואה, מענק שנתי לגמלאי צה"ל בדומה לגמלאי המדינה, רה-דירוג דרגות הנגדים, ובלימת או מיתון "גזירות" הפוגעות בחברי "צוות".

תהליך שמירת זכויות הגמלה של החברים, מתבצע הן באמצעות מגעים עם משרד הביטחון וצה"ל, הן באמצעות פעילות ציבורית ופרלמנטרית ליוזמות חקיקה המשרתות את עניינם של חברי הארגון, והן באמצעות קיום מגעים עם משרדי הממשלה העוסקים בזכויות הגמלאים בכלל וגמלאי צה"ל בפרט. בימים אלה, "צוות" נמצא בהליך גיבוש אמנה להסדרת מכלול יחסינו עם משרד הביטחון וצה"ל.

ארגון "צוות" גם שותף בדירקטוריון "חבר" ויחד פועלים לשמירת זכויות הגמלאים בתחום הצרכנות.

לוח אירועיםדלג על לוח אירועים

לוח אירועים

עבור לתוכן העמוד